Orta Tezgah Nerelerde Kullanılır ?

Orta tezgah ve kenar tezgah laboratuar personelinin en çok kullandığı malzemelerden biridir. Personelin rahat ve güvenli biçimde çalışmasını sağlamak için tasarlanmış farklı ölçülerde orta tezgah seçeneklerimiz mevcuttur.

Orta tezgah farklı parçaların bir araya gelmesi ile oluşturulmaktadır. Çalışma yüzeyi, taşıyıcı ayaklar, üst raflar, elektronik ve tesisat aksamı, alt dolap ve çekmece üniteli orta tezgahı oluşturan gruplardır.

Orta tezgah iki taraflı kullanılabilen işlevsel bir üründür. Çalışma tezgahı isteğe bağlı olarak çeşitlilik gösterebilir. Endüstriyel seramik kullanıldığı gibi alternatif olarak 16 mm. kalınlığında yüksek basınç ile üretilen ve termosetting reçmelere dayanan düz yüzeye sahip Trespa Toplab da kulannılmaktadır. Bir diğer seçenek ise 24×24 mm. ölçülerinde üretilen epoksi derz dolgulu anti asit seramik veya compact laminanttır.

Orta tezgah sağlam taşıyıcı ayaklar üzerine monte edilmektedir. Asit ve kimyasallara karşı dayanıklı olan epoksi bazlı elektrostatik toz boya ile boyanmış 50x30x1,5 mm. kutu dikey profil ve 30x20x1,2 mm. kalınlığındaki yatay kutu taşıyıcılar üzerine konulmaktadır. Orta tezgah arka kısmında 15 cm. derinliğinde tesisat için gerekli boşluk bırakılmıştır. Bu dayanıklı taşıyıcıların yere basan kısmında ise bozuk zeminlerde bile düz durmasını sağlayacak, ayarlanabilir plastik pingolar kullanılmaktadır.

Orta tezgah alt bölümlerinde ise taleplere bağlı olarak çekmece ve dolaplar bulunmaktadır. Birinci sınıf mdf lamdan ve 18 mm. kalınlığında üretilen dolapların kenarları dolap ile aynı renkte 0.40 mm. kalınlığında pvc ile dönülmüştür. Dolaplarımızın kapakları 18 mm. mdf üzeri anti asit ithal laminat kaplıdır. Kapak kenarları ise 2 mm. kalınlığında pvc ile kaplanmaktadır. Çekmecelerimiz bilyeli teleskopik ray sistemi ile çalışmaktadır.

Orta tezgah üzerinde ise yine isteğe bağlı olarak medyesel raf sistemi bulunmaktadır.

Sitemizde yer alan irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilir orta tezgah ürünümüz hakkında daha detaylı bilgiler ve sizler için özel olarak hazırlanmış uygun fiyat tekliflerimizi  alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir