Orta Tezgah Nedir ?

Laboratuar sistemleri içerisinde birçok cihaz ve ekipman bulunmaktadır. Bu sistem ve cihazların bir parçası da personelin üzerinde rahatça çalışmasını sağlayan tezgah sistemleridir. Orta tezgah ve kenar tezgah olarak tezgahlar farklılık göstermektedir.

Orta tezgah laboratuarın orta alanında bulunur ve iki taraflı şekilde personel rahatça çalışabilmektedir. Orta tezgahın çalışma zemininde kullanılan malzeme 16 mm. kalınlığında üretilen termosetting reçmelere dayanıklı ve düz yüzeye sahip terespa toplab kullanılmaktadır. Bunun dışında 24×24 mm. ölçülerinde epoksi derz dolgulu anti asit seramikte kullanılabilir. Alternatiflerden bir diğeri compact laminant veya yine çok dayanıklı olan endüstriyel seramiklerde uygulanabilmektedir.

Orta tezgah üzerine konulan malzemelerin sarsılmaması ve dayanıklı olması adına metal aksamları 50x30x15 mm. kalınlığında dikey ve 30x20x1,2 mm. kalınlığında yatay taşıyıcılar olan kutu profillerin üzerine oturtulur. Profillerin üzerileri asit ve birçok kimyasallara karşı dayanıklı olan epoksi bazlı elektrostatik toz boya ile kaplanır. Tezgahın arka bölümünde ise 15 cm. derinliğinde tesisat boşlukları bulunmaktadır. Ayakların yere basan bölümünde ise yerde bulunan zemin bozukluklarını gidermek ve dengeyi sağlamak adına ayarlanabilir pingolar kullanılmıştır.

Orta tezgah alt bölümlerinde ise isteğe bağlı olarak tasarlanan çekmece ve dolaplar mevcuttur. Alt bölümde kullanılan dolaplar 18 mm. kalınlığında birinci sınıf mdf lam ile imal edilmektedir. Dolapların kenarları ise 0,4 mm. kalınlığında aynı renk pvc ile kaplanmaktadır. Dolapların kapakları 18 mm. mdf üzerine anti asit ithal laminattan yapılmaktadır. Kapak kenarları 2 mm. kalınlığında pvc ile kaplanmaktadır. Menteşeler ise 90 derece açılabilir ithal menteşelerdir.

Orta tezgah alt bölümünde bulunan çekmecelerde bilyeli teleskopik ray sistemi kullanılmıştır.

Orta tezgah üzerinde medyesel raf sistemi bulunmaktadır. Elektrikli cihazların bağlanmasını sağlayan 220 v 16 amp priz yine orta tezgah üzerinde yer almaktadır.

Sizde orta tezgah hakkında fiyat ve teknik bilgi almak isterseniz iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir