Kenar Tezgah Nedir ?

Laboratuar malzemeleri konusunda yılların vermiş olduğu tecrübe ve hizmet kalitemiz ile sizlere en pratik ve en uygun ürünler sunmaktayız. Laboratuarlar için olmazsa olmaz ünitelerimizden kenar tezgah nedir ve nasıl üretilir detaylıca bilgi verelim.

Kenar tezgah, laboratuar personelinin üzerinde çalışmalar yaptığı duvara dayalı isteğe bağlı çekmece ve dolaplardan oluşan ünitedir. Kenar tezgah çalışma zemininde birbirinden farklı malzemeler sunulmaktadır. Endüstriyel seramik bunlardan birisidir. Alternatifler arasında compact laminant da bulunmaktadır. Bunların dışında 16 mm. kalınlığında yüksek basınç ile üretilen Trespa toplab alternatifler arasında yer almaktadır. Son alternatif ise 24×24 mm. ölçülerinde epoksi derz dolgulu anti asit seramiktir.

Kenar tezgah yukarıda belirtilen çalışma zeminin seçilmesinden sonra taşıyıcı ayakların üzerine oturtulmaktadır. Taşıyıcı olan metal aksam kutu profilden oluşmaktadır. Asit ve kimyasallara dayanıklı olan epoksi bazlı elektrostatik toz boya ile boyanan taşıyıcılar asla pas tutmaz. Dkey taşıyıcılar 50x30x1,5 mm. kalınlığında yatay taşıyıcılar ise 30x20x1,2 mm. kalınlığında kutu profillerdir. Profillerin yere basan ayak kısmında ayarlanabilir plastik pingolar kullanılmaktadır.

Kenar tezgahın alt kısmı tamamen isteğiniz doğrultusunda üretilecek dolap ve çekmecelerden oluşmaktadır. Dolaplarımızın gövdeleri 18 mm. kalınlığında birinci sınıf mdf lamdan üretilmektedir. Dolap kapakları 18mm. aığında mdf üzeri anti asit ithal Laminattan oluşmaktadır. Dolap ve kapakların çevresi aynı renkte pvc ile kaplanmaktadır. Çekmeceler bilyeli ve teleskopik ray sistemleri ile çalışmaktadır.

Kenar tezgahın üzerine duvara da dilerseniz dolaplar yapılıp duvara monte edilebilmektedir.  Kenar tezgah üstüne dilerseniz paslanmaz çelik dilerseniz seramik evye taktırabilirsiniz. Dolap arkasında bırakılan 15cm. lik derinlik sayesinde tesisat çekilebilir ve su bataryalarınız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sizler de kenar tezgah model, fiyat bilgisi ve teknik destek almak isterseniz sitemizde belirtmiş olduğumuz iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir