Kenar Tezgah Hakkında

Modern laboratuar dizayn ve tasarımlarında en pratik, en kullanışlı ve en uygun çözümleri sizler için sunmaktayız. Laboratuarlarda gereksiz ve işe kullanılmayan hiçbir ekipman ve cihaz bulunmaz. Her bir malzemenin önemi çok büyüktür. Bu malzemelerden biri de personelin çalışma yaptığı tezgahlardır. Tezgahlar orta tezgah ve kenar tezgah olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kenar tezgah orta tezgaha göre kıyasla sadece tek taraflı olarak kullanılmaktadır. Duvara dayalı olduğu için sadece tek çalışma alanına sahiptir.

Kenar tezgah çalışma zeminini isteğe bağlı olarak birkaç farklı alternatif arasından belirleyebilirsiniz. Bu seçeneklerden biri 16 mm. kalınlığında olan ve yüksek basınç altında üretilen termosetting reçmelere dayanıklı düz yüzeye sahip Trespa toplab dır. Bir diğer seçenek ise endüstriyel seramiktir. Farklı bir alternatif ise 24×24 mm. ölçülerinde epoksi derz dolgulu anti asit seramiktir. Son seçenek ise isteğinize bağlı olarak compact laminanttır.

Kenar tezgah sağlam ve dayanıklı taşıyıcılar üzerine kurulmaktadır. Taşıyıcı olan metal aksamlar asit ve kimyasallara karşı dayanıklı olan epoksi bazlı elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Dikey taşıyıcılar 50x30x1,5 mm. ve yatay taşıyıcılar 30x20x1,2 mm. ölçülerindeki yatay kutu profilden oluşmaktadır. Duvara dayanan tezgahın arka bölümünde ise tesisat bağlantıları için 15 cm. derinlik bırakılmaktadır. Kenar tezgah ayaklarında yüzeyde varsa bozukluklarından etkilenmemesi için ayarlanabilir plastik pingolar bulunmaktadır.

Kenar tezgah ünitesinin alt tarafında ise isteğe bağlı olarak dolap veya çekmecelerden oluşmaktadır. Dolaplar 18 mm. kalınlığında birinci sınıf mdf lamdan üretilmektedir. Dolap kapakları ise 18 mm. üzerine anti asit ithal laminanttan yapılmaktadır. Dolap ve kapak kenarları 2 mm. kalınlığında pvc ile kaplanmaktadır. Çekmeceler ise bilyeli teleskopik raylar ile açılıp kapanmaktadır.

Kenar tezgah ünitesi hakkında fiyat ve teknik bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir