Hassas Terazi Masaları Nedir ?

Laboratuar ortamında kullanılan tüm cihaz ve ekipmanların hassasiyet ve işlevsel faktörleri çok önemlidir. Her cihazın ayrı bir işlemi ve ayrı bir önemi mevcuttur. Yapılacak en küçük hatanın tüm deney veya araştırmaları sonuçsuz bırakacağı kesindir. Hassas terazi masaları üzerine konan hassas teraziler için büyük önem taşımaktadır.

Hassas terazi masaları ağır ve sağlam olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise üzerinde bulunan terazinin dengesinin dolayısı ile de terazi ayarının bozulmaması gerekmektedir. Hassas terazi masalarımızın ebatları en:90 cm. derinlik:60 cm. yükseklik ise 90cm.’dir.

Hassas terazi masaları tasarımlarımızda çalışma tezgahı üstüne 30mm. kalınlığında Marmara mermer yerleştirilmektedir. Marmara mermer sert, damarsız doğal bir taştır. Doğal ve güçlü yapısı ile hem şık bir görünüm verir hem de en sağlam mermerlerden biridir. Bu mermerin altında ise titreşim engelleyici takozlar bulunmaktadır.

Hassas terazi masaları 1,20 mm. kalınlığında galvalizlenmiş sacdan yapılmaktadır. Masanın ağırlaştırılması ve yerinden oynamaması için bu sacların içerisine mermer bloklar yerleştirilmektedir. Üzerine konulan terazinin hassasiyeti düşünüldüğünden kesinlikle titreşimlere karşı dayanıklı olması ve terazinin ayarının bozulmaması gerekmektedir. Bundan dolayı da ayakların içerisi de boş imal edilir. Bu ayakların içerisine kum doldurulur ve hassas terazi masalarının yere çok sağlam bir beton masa gibi ağır şekilde basması sağlanmaktadır. Hassas terazi masalarının ayaklarının altında ise vidalı ayaklar mevcuttur. Bu ayaklar sayesinde yükseklik ve denge ayarı kolaylıkla yapılmaktadır.

Hassas terazi masalarının tüm metal aksamı, kimyasal ürünlere karşı dayanıklı epoksi bazlı elektrostatik toz boya ile 200 derecede fırınlanmaktadır. Böylece hem dayanıklı hem pürüzsüz hem de oldukça sağlam hassas terazi masaları imal etmekteyiz.

Siz de hassas terazi masaları hakkında bilgi almak ve detayları öğrenmek istiyorsanız sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir