Çeker Ocaklar Hakkında

Laboratuvarlarda güvenli çalışma koşullarının ve güvenlik tedbirlerinin sağlanması çok önemlidir. Laboratuvar dizayn edilirken önceden tüm cihazların ve kullanılacak aletlerin yerleri belirlenmelidir. Çeker ocaklar laboratuarların temelini oluşturan cihazlar arasında yer alır. Hassas testlerin ve deneylerin yapımında çeker ocaklar büyük önem arz etmektedir. Çeker ocaklar yüksek yoğunluklu ve aşırı yıpratıcı olmayan kimyasal ürünler ile yapılan çalışmalarda ortaya çıkan zararlı gazların, duman, buhar, partikül ve sıvıların kişiye zarar vermeden tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir.

Çeker ocaklar kimyasal laboratuarların hepsinde kullanılabilmektedir. Dolaplı yada dolapsız çeşitleri bulunmaktadır. Çeker ocaklar kimyasal ürün depolaması için uygun değildir. Ancak isteğe bağlı olarak ocak altına depolama için dolap tasarlamaktayız. Çeker ocaklar her türlü kimyasallara karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Cihazın çalışma zemini 12 mm. kompakt laminanttan üretilmektedir. Ancak isteğe bağlı olarak zemin malzemesinde değişiklikler yapabilmekteyiz. 120-150-180 cm. olarak standart ölçülerle üretilse de yerinizin durumuna göre özel ölçülerde tasarımlar yapmaktayız. Yukarı aşağı yönde hareket eden 6mm. kalınlığında temperlenmiş emniyet camı bulunmaktadır. Bu cam buhar ve damla kabarcıkları yapmayan emniyetli camlardır.

Çeker ocakların havalandırma sistemleri de oldukça önemlidir.  980 m3 emiş gücüne sahip kuvvetli bir fan sistemine sahiptir. Çeker ocaklar çalışma sırasında oluşan asit buharlarını, ısı proses aroması gibi gazları çalışma ortamınızdan anında uzaklaştıracak havalandırma sistemlerine sahiptirler. Cihazın içinde 800 lümen aydınlatma sağlayan aydınlatmalarımız da bulunmaktadır.

Çeker ocaklar kullanılmadan önce havalandırmasının çalıştırılması ve özel gözlükler ile işe başlanılması gerekmektedir. Cihazın tüm elektrik düğmeleri, elektrik çıkışları, su ve gaz vanaları ve kontrolleri ocağın dışında olması gerekmektedir.

Çeker ocaklar için daha detaylı bilgi almak, yerinize uygun ölçülerde tasarım yaptırmak ve fiyat tekliflerimizi öğrenmek için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşarak profesyonel ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir