Laboratuar Dolapları Kullanım Alanları

Laboratuar dolapları laboratuarlar için vazgeçilmez ürün gruplarındandır. Laboratuarlar için 3 faklı işlem gören laboratuar dolapları üretilmektedir. Bunlar malzeme dolabı, kimyasal dolabı ve tüp dolabıdır. Şimdi bu üç farklı işleve sahip olan laboratuar dolapları hakkında bilgi verelim.

1-Tüp Dolabı : Laboratuar çalışmalarında en fazla kullanılan ürünlerden biri de tüplerdir. Bu tüpleri dolaplarda muhafaza etmek için üretilen tüp dolapları standart ve yüksek güvenlikli olmak üzere iki gruba ayırmaktayız. Standart tüp dolapları ile yüksek güvenlikli tüp dolapları arasındaki fark güvenlikli dolapların oluşabilecek herhangi bir yangın durumunda tüpleri 90 dakika kadar bir süre koruyarak muhafaza etmesidir. Laboratuar dolapları ürün gruplarından olan Tüp dolaplarının içerisinde tüpleri bağlamaya yarayan sistem bulunmaktadır. Çekmeceli veya ayarlanabilir raflı olarak üretilmektedirler.

2-Kimyasal Dolabı : Kimyasal dolapları içerisinde kimyasal ürünleri saklamaya yarayan dolaplardır. Kimyasal dolaplarda tıpkı tüp dolaplarında olduğu gibi standart ve yüksek güvenlikli olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir. Avrupa normlarında ve birinci sınıf kaliteden yapılan kimyasal dolapların içleri de çekmeceli veya ayarlanabilir raflı olmak üzere dizayn edilebilmektedir. Laboratuar dolapları arasında yer alan yüksek güvenlikli kimyasal dolaplar yangın sırasında içerisindeki malzemeleri 90 dakika boyunca yangından korur ve olası patlamaları engeller.

3-Malzeme Dolabı : Laboratuar dolapları içerisinde yer alan malzeme dolaplarının içerisine numune ve diğer ürünleri stoklayabilirsiniz. Paslanmaz metalden veya ahşaptan üretilen malzeme dolaplarının kapakları dilerseniz kendi malzemesinden kapalı olarak dilerseniz de içerisi gözükecek şekilde cam kapaklardan üretilebilmektedir. Ahşap modellerimizi laboratuar mobilyalarınıza uygun renkte üretmekteyiz.

Laboratuar dolapları hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için sitemizde yer alan irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilir konusunda uzman olan ekibimizden tüm detaylara ve uygun fiyat seçeneklerimize ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir