Laboratuar Dolapları

Laboratuarlar için her türlü malzeme, ünite ve cihaz hizmeti vermekteyiz. Bir laboratuar kurmak için yerleşim planı çok önemlidir. Çalışma alanlarında zorluk çekmemek için yerlerinin önceden belirlenmesi gerekmektedir. Laboratuar dolapları da burada çalışacak olan personel için önemli ünitelerden biridir.

Laboratuar dolapları üç farklı amaç için üretilmektedir.

1-Malzeme dolabı : Laboratuar dolapları arasında bulunması gereken malzeme dolaplarının içinde şahit numune ve diğer ürünleri kolaylıkla stoklayabilirsiniz.  Malzeme dolapları isteğinize bağlı olarak ahşap veya paslanmaz metal olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir. Malzeme dolaplarının kapakları dilerseniz kapalı dilerseniz de içi gözükecek şekilde cam kapaktan yapılabilir. Dolap içerisine ister ayarlanabilir raflardan veya isterseniz de çekmece sistemi koyulabilmektedir. Yere basan bölümünde ise ayarlanabilir plastik ayaklar konulmaktadır.

2-Tüp Dolabı : Laboratuar dolapları arasında olmazsa olmaz ürünlerden biri de tüp dolaplarıdır. Tüp dolapları standart tüp dolabı veya yüksek güvenlikli tüp dolabı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Standart tüp dolapları galvaniz sacdan imal edilmektedir ve içinde hava akım boşlukları bulunmaktadır. Dolap içerisindeki tüplerden oluşabilecek buhar ve gazlar bu boşluklardan dışarı doğru itilmektedir. Dolap içerisinde tüpler bağlanacak şekilde tasarlanmıştır. İsterseniz de laboratuar mobilyasına uygun renk ahşaptan imal edilebilir. Yüksek güvenlikli tüp dolabının farkı ise herhangi bir yangın durumunda içerisindeki tüpleri 90 dakika kadar koruyarak muhafaza eden dolaplardır. Avrupa standartlarına göre üretilmektedirler.

3-Kimyasal Dolabı : Laboratuar dolapları arasındaki en önemli dolaplardan biridir. Standart ve yüksek güvenlikli olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. İçerisinde yaş ve kuru kimyasal ürünleri muhafaza etmektedir. Çekmeceli ve raflı olarak üretilmektedirler. Yüksek güvenlikli kimyasal dolabının farkı ise yine tüp dolaplarında olduğu gibi içerisinde bulanan kimyasal ürünleri yangın esnasında 90 dakika boyunca koruyacak şekilde imal edilen dolaplardır.

Laboratuar dolapları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir