Hassas Terazi Masaları Nerelerde Kullanılır ?

Laboratuarların projelerinde ve yerleşimlerinde tüm cihazlar en ince ayrıntısına kadar düşünülüp dizayn edilmektedir. Kullanılan cihazların önem değeri ve işlevleri çok yüksek olduğu için her bir cihaz için mükemmel tasarımlar sunmaktayız. Hassas terazi masaları konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz.

Hassas terazilerin bulundukları yerin kesinlikle düz olması ve titreşimlerden etkilenmemeleri gerekmektedir. Bu nedenle hassas terazi masaları tasarımlarında ve üretimlerinde çok dikkat edilmesi gerekmektedir. CE sertifikalı hassas terazi masalarımızın çalışma zemini kauçuk fitil üzerine oturtulmuş 30 mm. kalınlığında Marmara mermeri ile tasarlanmıştır. Hassas terazi masalarımızın ölçüleri ise en:90 cm. derinlik:60 cm. yükseklik:90 cm.’dir. Marmara mermeri ile kaplanmış çalışma alanındaki mermer bloğun altında ise titreşimi engelleyen vibrasyon emici takozlar bulunmaktadır. Ayrıca ayak bölümlerinin yan kısmında galvalizlenmiş sac içerisinde gizli mermer bloklar kullanılmaktadır.

Hassas terazi masaları aynı zamanda sağlam bir taşıyıcı olmalıdır. Hassas terazi masalarımızın taşıyıcı konstrüksiyonu  30×50 mm. ebatlarında kutu profil ile çevrelenmiştir. Ayrıca 1,2 mm. kalınlığında anti asit elektrostatik epoksi boya ile 200 derecede fırınlanmıştır. Boya rengimiz ise Ral 7035 dir. Hassas terazi masaları yan ayakları içerisine kum doldurulup ağırlaştırılacak şekilde üretilmektedir. Böylece hassas terazi masaları iyice ağırlaşır ve yere daha sağlam oturmaktadır. Bu ağırlık nedeni ile herhangi bir titreşim ve sarsılma durumunda üzerinde bulunan hassas terazinin ayarları bozulmadan durabilmekte ve işlemine devam etmektedir.

Hassas terazi masalarının ayaklarının yere oturan bölümünde ise vidalı ayaklar mevcuttur. Bu ayaklar sayesinde masanın denge ayarı ve yükseklik ayarı kolaylıkla yapılmaktadır.

Hassas terazi masaları için teknik bilgi öğrenmek, detaylı bilgilere sahip olmak, fiyatlarımız konusunda fiyat teklifi almak istiyorsanız sitemizde yer alan irtibat numaralarından bizlere ulaşabilir uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir